W ISOMAT jesteśmy pasjonatami innowacji i jesteśmy zaangażowani w opracowywanie nowych produktów. Z tego powodu nasza firma posiada w pełni zorganizowany dział badawczo-rozwojowy, złożony z 5 różnych laboratoriów chemicznych i wyposażonych w wyspecjalizowany personel naukowy, który każdego roku opracowuje 10-20 nowych produktów, zgodnie ze zmieniającymi się potrzebami rynku i najnowszymi osiągnięciami technologicznymi w sektorze budowlanym. Jednocześnie dział badawczo-rozwojowy ulepsza naszą obecną ofertę produktów zgodnie z potrzebami rynku.

Tworzenie nowych produktów to niezbędny proces, który jest fundamentem strategii naszej firmy, polegającej na stałym rozwoju zarówno w Grecji, oraz na szczególnie wymagających rynkach zagranicznych.

W ostatnich latach skupiliśmy się na opracowaniu szeregu produktów do prac renowacyjnych i remontowych. W tym celu znacznie wzbogaciliśmy naszą kategorię produktów naprawczych i opracowaliśmy wiele nowych linii elementów do dekoracji lub renowacji. Najważniejszą grupą produktów, którą opracowaliśmy, były farby ISOMAT COLOR SYSTEM na powierzchnie wewnętrzne lub zewnętrzne, co otworzyło drogę pomyślnemu wejściu ISOMAT na wyjątkowo konkurencyjny rynek farb przemysłowych. Nasza gama farb jest co roku ulepszana o nowe i bardziej wyspecjalizowane produkty, takie jak linia produktów do ochrony drewna ISOMAT, które słyną z najwyższej jakości.

Linia produktów mikrokulacyjnych i dekoracyjnych systemów powłokowych do podłóg i ścian, które osiągnęły znaczną penetrację na wielu rynkach dzięki swojej jakości i bardzo atrakcyjnemu efektowi końcowemu, jest całkowicie istotna dla procesu renowacji i estetycznej przebudowy powierzchni wewnętrznych i zewnętrznych.

W odniesieniu do prac związanych z modernizacją energetyki budowlanej, które są wspierane i wzmacniane za pośrednictwem programów UE, opracowaliśmy linię zintegrowanych systemów produktów do zewnętrznej izolacji termicznej, a mianowicie ISOMAT THERMOSYSTEM i KELYFOS, oba certyfikowane na podstawie ETAG 004, EAD 040083-00-0404, które stanowią doskonałe rozwiązanie dla renowacji budynków, cały czas przyczyniając się do modernizacji ich fasad.

Ponadto w 2012 roku ISOMAT dokonał znaczącej inwestycji w stworzenie kompletnego, zintegrowanego pionowo zakładu produkcyjnego opartego na produktach poliuretanowych, wzbogacając portfolio firmy o innowacyjne ISOMAT POLYURETHANE SYSTEMS, które obejmują materiały hydroizolacyjne, powłoki podłogowe, uszczelniacze, podkłady i kleje. ISOMAT jest obecnie jedną z niewielu firm posiadających taką technologię w materiałach budowlanych na świecie, dającą spółce przewagę konkurencyjną dla dalszego rozwoju sprzedaży eksportowej i penetracji na nowych rynkach.